Didim Akkum Sağtur Plajı

Didim Akkum plajı

aracı olan ailelerin rahatça gidip denize girebilecekleri trafikten uzak, sakin, sessiz ve kamp yapabilecekleri güzel bir koy.

Adını beyaz kumlarından aldığı söylense de o kumlar kıyıda değil, denizin içinde…

Burada çadırlarıyla zaman geçiren aileler görebileceğiniz gibi oraya günübirlik gelen tatilciler de çoğunlukta.

Akkum Didimin neresinde ? Akkuma nasıl gidilir ?

Didim Yolundan Sağtur sapağına dönünce Büyük Anadolu Oteli Yoluna devam edilir. Huzur sitesini karşınızda görünce Büyük Anadolu Oteli solda bırakılıp Huzur sitesi girişinden sağ tarafa devam edilir. Oldukça dar yer yer asfalt olan bu yol takip edilerek Büyük anadolu Otelinin çevresinden dolaşıp toprak yol takip edilir veya Denizli Öğretmenler Sitesine giden yoldan sapılarak su deposunun olduğu yerden koyu çevreleyen burnun ucuna kadar yine bu toprak yolla gelinir.

Didim Akkumda burada kamp kuranların denize gerdikleri voleybol ağında denizde voleybol oynayabilirsiniz.

Akkumda temel ihtiyaçlarınızı alabileceğiniz bakkal vb yer yok fakat yol üzerindeki siteler ve Sağturda mevcut işletmelerden alışveriş yapılabiliyor.

Akkumun sığ sularında serinlerken kimse kimseyi rahatsız etmiyor ve sağda solda çöp neredeyse yok denecek kadar bakımlı ve temiz, bu da oraya gelenlerin çevreye duyarlı olduğunun göstergesi.

Siz de bir gün Akkuma giderseniz çevreye saygılı bir şekilde çöpünüzü doğaya bırakmayın, uygun olmayan yerlerde mangal yakmayın, sizden önce orda bulunanlardan sorarark daha detaylı bilgiler alın.

Akkum Harita üzerinde nerede ?

Aşağıdaki bağlantıları da geziniz