Priene Antik Kenti

Priene Antik kenti Milet Antik kentinden sonra Didimden yaklaşık araçla 35 dk mesafededir.

Priene Athena Tapınağı

Akropolisin eteğindeki Priene Antik Kentinde 5 sütunlu Athena Tapınağı

Aydın Büyük Şehir Belediyesinin Halk arasında Sarı Civcivler denilen sarı renkli, konforlu, hızlı ulaşım racı Halk Otobüslerinin buraya giden ve bu güzergahta olumlu pek çok etki yaratan 273 numaralı otobüsüne bindiğiniz takdirde Milet antik kentine Didim’den aktarmasız bir şekilde ulaşabilirsiniz. 273 numaralı Didim – Balat – Doğanbey – Söke güzergahında hizmet veren Otobüs zaman Çizelgesine bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Bağlantıdaki sayfaya tıklanınca 273 numaralı sefere ilişkin saatleri gösteren detaylı bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Priene Antik Kenti Söke’ye bağlı Güllübahçe beldesinin Turunçlar mahallesinde yer alıyor.

Samson dağlarının eteklerinde inşa edilen bu ızgara planlı mermer kent bütün Söke ovasına da tepeden bakan Athena tapınağıyla ve diğer kalıntılarıyla görülmeğe değer.

Zaten bir sıradağ olan Samson Dağlarının ardında Güzelçamlı ve devamında Kuşadası yer alıyor ve Milli Park sınırlarında büyük bir kısmı.

Prien antik kentini gezmek için En uygun zaman:
Yaz başlangıcı ve yaz sonu en güzel zamanlar. Yaz sıcağında Prien’i gezmek için en uygun saatler fazla sıcak olmayan sabah ve akşam saatleri. Pek çok yerel seyahat acentasının Kuşadası – Bodrum – Didim merkezli çıkış yaptıkları turlarda rehberli olarak aynı gün Milet – Priene – Didyma antik kentleri gezilebilir.

Priene Antik Kenti Nasıl gidilir Haritası ?

Prien antik kenti hakkında detaylı bilgi için