Didimde denize gir Dalyanaki

Didimde Denize Girilecek koylardan Dalyanaki Koyu, Didimde Doğal Bir Liman Konumunda

Çevresinde yer alan tesislerden pek azı ayakta kalsa da yaz aylarında denize girmek için gelen tatilcilerin araçlarını parkettikleri gölge alanlar mevcut.

“Aracını ağaç gölgesine parkeden çoğu tatilcinin kendisini de güneşe vurduğu görülür. Buna rağmen şemsiyelerle gölgelenenler denizin dibine kadar yanaşıp sessizliğin ortasında denizden faydalanır, pikniğini yapar, dönüşe geçtiğinde ise çöplerini çevreye saçmadan çevreye saygılı bir şekilde toplar ve en yakındaki çöp konteynırına atar” demek istiyoruz buraya gelen tatilciler için.

O yüzden buralara sizden başkalarının da ailesiyle gelip denize gireceğini düşünerekten ayrılırken plajlarımıza sahip çıkın, çöpünüzü orda bırakmayın

Didimde denize girilecek Dalyanaki Koyunun da bulunduğu köy hizmetleri Dinlenme tesisinin oralara nasıl gidilir ?

Araçları olanların asfalt yoldan kolaylıkla ulaşabilecekleri bu kocaman koyun aynı zamanda kış aylarında fırtınadan kaçan teknelerin sığındığı doğal bir liman olduğunu söylemek süpriz olmaz.

Dalgalara kapalı doğal yapısıyla teknelerini çeken gerek sivil gerek ise balıkçı tayfasının az ilerde dalgaları birbirine katan fırtınanın hissedilmediği Didimin doğal limanı görünümüne sahip.

Denizin dibine kadar inen yolu aracınızla takip edip burada piknik yapıp denize girilebilir.


Köy Hizmetleri, Zonguldaklılar Sitesi, ŞekerTur gibi siteleri de kıyısında barındıran bu yere gitmek için Didimden Akbük yoluna devam ediyorsunuz.

Didim Belediyesinn önünden Akbük Yoluna yaklaşık 6.5 km devam ettikten sonra Köy hizmetleri tabelasından sağa içeri sapıyorsunuz. Dilerseniz oraları komple keşfedip gölge bir yer bulup kalır; dilerseniz diğer yerleri, kıyıları da keşfe çıkabilirsiniz.


Aşağıdaki bağlantıları da geziniz